Millî Savunma Bakanlığı, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk’ün gerçekleştirdiği Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısı’nda, Irak ve Suriye'nin kuzeyi dâhil; son bir haftada 47 PKK/YPG elemanının etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Açıklamasında, şu ifadelere yer verildi:

"7'si son bir haftada olmak üzere 1 Ocak'tan bugüne kadar 1.000 terörist etkisiz hâle getirilmiştir.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 2 PKK'lı terörist daha Habur'daki Hudut Karakolumuza teslim olmuştur.

Pençe-Kilit Harekatı'nda bugüne kadar 931 terörist etkisiz hâle getirilmiş, değişik çaplarda toplam 1.970 silah ve 837 bin 630 mühimmat ele geçirilmiş, 2 bin 741 mayın/el yapımı patlayıcı tespit ve imha edilmiş, 1.021 mağara/sığınak kullanılamaz hâle getirilmiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Şehit Onbaşı Recep Kabala’nın Ailesine Başsağlığı Mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Şehit Onbaşı Recep Kabala’nın Ailesine Başsağlığı Mesajı

Cumhuriyet tarihimizin en yoğun tedbirleri ve tesis edilen çok katmanlı emniyet sistemi ile korunan hudutlarımızda; 493'ü son bir haftada olmak üzere 1 Ocak'tan bugüne kadar yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 3 bin 981 şahıs yakalanmıştır.

Son bir haftada engellenen 1675 şahıs ile birlikte bu yıl içerisinde engellenen kişi sayısı 54 bin 117 olmuştur." 

Kaynak: (İLKHA)