Baykar'ın milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 SİHA, Aselsan tarafından milli olarak üretilen ASELFLIR-500 ile gerçekleştirdiği uçuş testinde önemli bir adım attı. İşte detaylar:

İki Dev Kara Deliğin Birleştiği tespit edildi İki Dev Kara Deliğin Birleştiği tespit edildi

Bayraktar TB3 SİHA, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki AKINCI Uçuş Eğitim ve Test Merkezi'nde ASELFLIR-500 ile gerçekleştirilen Orta İrtifa Sistem Tanımlama ve Performans Testi'nde başarılı bir performans sergiledi. Test sırasında, dünyadaki muadillerine göre en yüksek performansa sahip olan ASELFLIR-500 Elektro-Optik Keşif, Gözetleme ve Hedefleme Sistemi entegrasyonu da başarıyla tamamlandı.

İcra edilen test kapsamında Bayraktar TB3, 6 saatlik bir uçuş gerçekleştirerek 25. uçuş testini de başarıyla tamamladı. Bu başarı, milli SİHA'nın güçlü performansını ve yerli teknolojilerle elde edilen başarıları bir kez daha ortaya koydu.

 Bayraktar TB3 SİHA'nın ASELFLIR-500 ile gerçekleştirdiği başarılı uçuş testi, Türkiye'nin savunma sanayindeki yerli üretim ve teknoloji geliştirme konusundaki kararlılığını bir kez daha gösterdi. Bu başarı, milli SİHA projelerinin geleceğe güvenle bakmasını sağlıyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı