Google'ın popüler internet tarayıcıChrome, yeni bir güncellemeyle birlikte bazı cihazlarda çalışmayacak. Yıllardır en çok tercih edilen tarayıcı olan Chrome, yeni güncellemeleriyle birlikte eski cihazlara olan desteğini sonlandırma kararı aldı.

Yakında yayınlanacak olan Google Chrome 120 yapı numaralı güncelleme, bazı cihazların desteğini sona erdirecek. Bu güncellemeyle birlikte yeni özelliklerin de gelmeyeceği belirtiliyor. Peki, hangi cihazlar artık Chrome desteği almayacak?

Google Chrome, Android 7.0 Nougat sürümünü destekleyen son güncellemeyi yayınlayacağını duyurdu. Nougat, Android'in en popüler eski sürümlerinden biri olmasına rağmen, 5 yıldan fazla süredir güncellemeler almaktaydı. Ancak Chrome 120 güncellemesiyle birlikte, Android 7.0 yüklü cihazlar artık güncellenmeyecek ve yeni sürümler yüklenemeyecek. Mevcut durumda piyasada bulunan Chrome 119, son sürüm olarak kalacak.

Android 7.0 Nougat sürümü, 2016 yılında Pixel telefonlarla birlikte piyasaya sürülmüştü ve birçok yenilik getirmişti. Ancak son yıllarda kullanımı önemli ölçüde azalmış durumda.

(Haber Merkezi)

Türkiye, Yerli ve Milli İmkânlarla 5G Altyapısını Geliştiriyor Türkiye, Yerli ve Milli İmkânlarla 5G Altyapısını Geliştiriyor