Pek çok kişi ev temizliği yaparken kendine ayırdığı özel zamanı kullanır. İş yorgunluğu ve tembellik ev temizliğini ertelemenize neden olabilir. Özellikle misafir ağırlayacağınız zamanlarda evi kısa sürede tertemiz yapmanız gerekebilir. Bu tür durumlarda ev temizliğinde en pratik yöntemleri uygulamanız yeterlidir.

Hafta içi veya hafta sonu fark etmeksizin evinizi kısa sürede tertemiz hale getirmek istiyorsanız çözüm basit. Dip köşe pratik biçimde yapabileceğiniz temizlikle hem kendinize hem de sevdiklerinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Peki, ev temizliğinde nelere dikkat edilmesi gerekir? Kısa sürede evi temizleme yöntemleri nelerdir?

EV TEMİZLİĞİNDE PRATİK ÇÖZÜMLER

bahar-temizligi-1-800x544

Parmağınızla bu hareketi yapamıyorsanız, ortada büyük bir risk olabilir! Uzmanlar uyardı… Parmağınızla bu hareketi yapamıyorsanız, ortada büyük bir risk olabilir! Uzmanlar uyardı…

Evinizi temiz ve derli toplu göstermek istiyorsanız önceliğiniz misafir odası ve salon temizliği olmalıdır. İlk olarak parkelere sirke döküp bekletin ve ardından ılık sulu hoş kokulu deterjanla silme işlemine geçin. Mutfakta birikmiş bulaşıkları yıkayıp derli toplu bir görünüm elde edebilirsiniz. Deterjan karışımlı su kullanarak mutfak raflarını ve tozlanmış yerleri silin.

Yatak odası temizliğinde odanın havalandırılması önemlidir. Çamaşır kılıflarını değiştirmeyecekseniz küvete veya duşa kabinin içine çırpmanız önerilir. Temizlik işlemini bitirdikten sonra kalıcı bir koku sıkarak yatak odasının kapısını kapalı tutmanız tavsiye edilir.

BANYO VE TUVALET TEMİZLİĞİ NASIL OLMALI?

Misafirleriniz gelmeden evinizi tertemiz hale getirmek istiyorsanız tuvalet ve banyo temizliğine dikkat etmeniz gerekir. Tuvalet ve banyo temizliğinde en etkili ürün çamaşır suyudur. Çamaşır suyunu sıkıp 5 veya 7 dakika bekletmeniz lavabonun tertemiz olmasını sağlar.

Ardından nemli bir bezle banyodaki ve aynadaki tozları alın. Banyo ve tuvalette ıslak yer kalmayana kadar kurulayıp içerisini havalandırmayı unutmayın. Misafirlerinize tertemiz bir ev sunmak için bu basit yöntemleri hızlı bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Kaynak: Haber Merkezi