Ankara'dan gelen son bilgilere göre, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından sağlanan önemli istihbarat desteğiyle gerçekleştirilen operasyonda, terör örgütü DEAŞ'a büyük bir darbe vuruldu.

Güvenlik kaynaklarına göre, operasyon kapsamında DEAŞ'ın sözde Şam Vilayeti'ne bağlı para trafiğini yöneten "Abu Bekir El Kureyşi" kod adlı Ziyad El Hacci ile "Abu El Bera" kod adlı Musa Muhammed El Habib, Suriye Milli Ordusu güçleri tarafından yakalandı. Yakalanan bu iki DEAŞ üyesinin örgüt içinde önemli pozisyonlarda olduğu belirtiliyor.

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) etkin istihbarat çalışmaları sayesinde terör örgütleriyle mücadelede önemli başarılar elde ediliyor. Bu operasyon, MİT'in DEAŞ'a karşı yürüttüğü başarılı istihbarat operasyonlarından biri olarak öne çıkıyor.

Irak'ın Kuzeyinde 11 PKK'lı Terörist Etkisiz Hale Getirildi Irak'ın Kuzeyinde 11 PKK'lı Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Operasyonun Barış Pınarı Harekatı bölgesinde gerçekleştirilmesi, Türkiye'nin sınırları içinde ve sınırlarının ötesinde terörle mücadeledeki kararlılığını bir kez daha gösteriyor. DEAŞ gibi terör örgütlerine karşı yürütülen operasyonlar, Türkiye'nin güvenlik politikasının merkezinde yer alıyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı