İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz, acil sağlık hizmetlerindeki personelin uygulamalı olarak katıldığı Ambulans Sürüş Güvenliği Eğitimi’ne (ASGE) bizzat katılarak ambulans kullandı. Eğitime katılanlar, Solmaz’ın ambulans kullanma becerisinin yanı sıra, bu alandaki deneyimlerini paylaşmasından büyük etkilendi.

Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün 2005 yılından beri verdiği Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi, 2021 yılında yapılan revizyonlarla "Ambulans Sürüş Güvenliği Eğitimi" olarak güncellendi. 32 saat süren eğitim programı; trafik bilgisi, ambulans çeşitleri, sürüş güvenliği ve ilk yardım tekniklerini kapsıyor. Müdür Solmaz, eğitimin ambulans şoförlerinin her koşulda daha hızlı ve güvenli hizmet vermesini amaçladığını belirtti.

Dr. Solmaz, eğitimin sadece ambulans şoförleri için değil, aynı zamanda hastalar ve diğer trafik kullanıcıları için de büyük önem taşıdığını vurguladı. Eğitimde, güvenli sürüş tekniklerinin yanı sıra, psikoteknik testlerin ve özel durum yönetimlerinin de ele alındığını ifade etti.

Eğitim sonunda İl Sağlık Müdürü, 112 ambulans şoförlerine hitaben, "Vatandaşımıza hizmet ediyoruz. Her zaman empati kurarak, kendi yakınınızmış gibi özveriyle müdahalelerinizi yapın," diyerek, sağlık çalışanlarının görevlerini büyük bir titizlikle yerine getirmeleri gerektiğinin altını çizdi.

C6B5Dfb4 C758 4Bb6 B5E8 C50B976626B7

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanlığında bayramlaşma programı düzenlendi HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanlığında bayramlaşma programı düzenlendi

Kaynak: (Haber Merkezi)