İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın açıklamalarına göre, "Narkoçelik-11" adı verilen operasyon, Kocaeli başta olmak üzere Antalya ve Tekirdağ'da eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Operasyon, Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı'nın koordinasyonunda yürütüldü.

Çete Lideri Dahil 13 Kişi Yakalandı

Operasyonda, Lübnan ve Venezuela uyruklu çete lideri Danı Talal Awad Abushanap'ın da aralarında bulunduğu 4'ü yabancı 13 şüpheli gözaltına alındı. Yapılan baskınlarda, uyuşturucu madde ticareti ve çoğaltımında kullanılan çeşitli kimyasallar ile uyuşturucu presleme ekipmanları ele geçirildi.

15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir Anıldı 15 Temmuz Kahramanı Şehit Ömer Halisdemir Anıldı

Büyük Miktarlarda Kokain Ele Geçirildi

Operasyon sonucunda 579 kilo 300 gram likit kokain, 7 kilo 790 gram preslenmiş kokain ve 20 kilo 500 gram gübreye emdirilmiş kokain olmak üzere toplamda büyük miktarlarda uyuşturucu maddeye el konuldu. Ayrıca, uyuşturucu madde çoğaltımında kullanılan 827 kilo 500 gram ara kimyasal madde, pres makinesi ve diğer ilgili ekipmanlar da yakalandı.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, "Narkoçelik-11" operasyonunun, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye'de bir defada ele geçirilen üçüncü en büyük kokain miktarı olduğunu belirtti. Bakan Yerlikaya, operasyonun ulusal ve uluslararası zehir tacirlerine, organize suç örgütlerine ve çetelere karşı verilen mücadelenin bir parçası olduğunu vurgulayarak, operasyonu gerçekleştiren ekiplere teşekkürlerini iletti.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı