Netflix, dijital içerik platformu olarak izleyicilerine pek çok film ve dizi sunuyor. Ancak Netflix, bazen de bazı yapımları platformdan çıkarıyor. Bu durum, izleyiciler için hayal kırıklığı yaratabiliyor. Özellikle de klasikleşmiş filmler söz konusu olduğunda…

Ünlü film ve dizi platformu Netflix yine o üzücü açıklamalarından birini yaptı ve bazı filmlerin platformdan kaldırılacağını ifade etti. Yani bu filmleri izlemek için son günler. İşte Netflix’in kaldıracağını açıkladığı o yapımlar ve platforma yeni gelecek filmler.

NETFLİX’TEN GİDEN FİLMLER

1-11132429479

Netflix, yapmış olduğu açıklamasında bahsi geçen filmlerin kaldırılacağı tarihleri de açıkladı. Bu uyarı sayesinde üyeler bahsi geçen tarihlere kadar bu filmleri izleme imkanına sahip olabilecekler.

Netflix, 30 Kasım ve 4 Aralık tarihlerinde platformdan kaldıracağı filmleri açıkladı. Bu filmler arasında The Godfather, The Godfather 2, The Dark Knight ve Batman Begins gibi kült filmler de yer alıyor. Bu filmleri izlemek isteyen izleyicilerin, bu tarihlerden önce harekete geçmesi gerekiyor. Aksi halde, bu klasik filmleri Netflix ortamında bulamayacaklar.

NETFLİX’TEN GELEN FİLMLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan: israil UAD'nin hiçbir kararına uymadı çünkü yanında ABD var Cumhurbaşkanı Erdoğan: israil UAD'nin hiçbir kararına uymadı çünkü yanında ABD var

Netflix, platformunu sürekli olarak güncelleyerek izleyicilerine farklı seçenekler sunuyor. Özellikle beğenilen ve popüler olan yapımları platformuna ekleyerek izleyicilerin ilgisini çekmeyi amaçlıyor. Netflix, bu stratejisi ile platformunun rekabet gücünü korumayı hedefliyor. Bu kapsamda platforma yeni film ve diziler de ilave edilecek.

Netflix, platformdan kaldırdığı filmlerin yerine yeni ve ilgi çekici içerikler sunmayı planlıyor. Bu içeriklerden biri de Squid Game’in yarışma versiyonu olan “Squid Game: The Challenge”. Bu yarışma, 22 Kasım’da Netflix’te yayınlanacak. Squid Game’in büyük bir başarı elde etmesinin ardından, Squid Game: The Challenge’in de izleyicileri heyecanlandırması bekleniyor. Bu yarışmada, izleyiciler, popüler dizinin oyunlarını kendileri deneyimleyecek. Netflix bunun yanında kasım ayı boyunca pek çok dizi ve filmi de kütüphanesine ekleyecek.

Kaynak: (Haber Merkezi)