Novartis, Türkiye’den çekilme iddialarının asılsız olduğunu açıkladı. Şirket, Türkiye’de 60 yıldır faaliyet gösterdiğini ve hastaların yaşamına değer katmaya devam edeceğini belirtti. Novartis’ten yapılan açıklamada, Novartis Türkiye’nin, ülkede bini aşkın çalışan ve Kurtköy’deki fabrika ile yenilikçi ilaç ve tedaviler sunarak hastaların yaşam kalitesini artırmak için çalıştığı vurgulandı.

Novartis Türkiye: Asılsız İddialara Cevap

Novartis, Türkiye’den çekilme iddialarının asılsız olduğunu açıkladı. Şirket, bu iddiaların, çeşitli ürünlerine ilişkin ilaç depolarına ilettiği bir bilgilendirme mektubunun kamuoyuna yansıması sonucu ortaya çıktığını belirtti. Şirket, bu mektubun paydaşlarına iletilen rutin bir bilgilendirme olduğunu ve ülke operasyonu ve faaliyetleri ile ilgili spekülatif yorumların gerçeği yansıtmadığını kaydetti.

İstanbul'un Nüfusu Azalıyor: Göç Nereye? İstanbul'un Nüfusu Azalıyor: Göç Nereye?

Novartis Türkiye: Hasta Odaklı Çalışma

Novartis, Türkiye’den çekilme iddialarının asılsız olduğunu açıkladı. Şirket, birincil önceliğinin hasta ve hasta yakınlarının mağduriyet yaşamaması olduğunu vurguladı. Şirket, 1955’ten beri faaliyet gösterdiği Türkiye’de sağlık hizmetlerini iyileştirmeye, hastaların yaşamlarında fark yaratmaya ve paydaşlarıyla birlikte ülkenin büyümesine ve gelişmesine katkıda bulunmaya devam edeceğini bildirdi.

Kaynak: (Haber Merkezi)