MEB, Öğrenci, Öğretmen ve Velilere "Ara Tatil Kalksın mı?" Anketi Yapıyor MEB, Öğrenci, Öğretmen ve Velilere "Ara Tatil Kalksın mı?" Anketi Yapıyor

2023-2024 eğitim öğretim yılında öğrenciler için birinci ara tatil heyecanı bugün başlıyor. 19 milyondan fazla öğrenci, 9 gün sürecek olan tatilin keyfini çıkaracak. Bu ara tatil, öğrencilere dinlenme ve enerji depolama fırsatı sunarken, yeni döneme hazırlanmaları için de bir mola sağlayacak.

Birinci ara tatil, 20 Kasım Pazartesi günü sona erecek ve dersler kaldığı yerden devam edecek. Bu tatil sürecinde öğretmenler ise seminerlere katılarak mesleki eğitimlerini güncelleyecek ve sunumlar yapacak.

Öğrenciler, birinci dönemin yoğun temposundan biraz olsun uzaklaşarak dinlenme ve keyifli zaman geçirme şansı elde edecek. Bu tatil, öğrencilerin enerjilerini yenilemelerine ve ikinci döneme daha motive bir şekilde başlamalarına yardımcı olacak.

2023-2024 eğitim öğretim yılında birinci dönem, 19 Ocak'ta sona erecek ve öğrenciler 5 Şubat Pazartesi günü ikinci döneme başlayacak. İkinci dönem ara tatili ise 5 Nisan'da başlayacak ve 15 Nisan'da öğrenciler ikinci döneme devam edecek.

Bu ara tatiller, öğrencilerin eğitim hayatında ihtiyaç duydukları nefes alma ve dinlenme süreleri olarak önemli bir rol oynuyor. Tatil sürecinde öğrenciler, hem aileleriyle birlikte zaman geçirebilir hem de kişisel ilgi ve hobilerini geliştirebilirler.

2023-2024 eğitim öğretim yılı, 14 Haziran Cuma günü sona erecek ve öğrenciler yaz tatiline girecekler.

(Haber Merkezi)