Türkiye Geneli Çevrim İçi YKS Deneme Sınavı Başlıyor: "YKS'ye Doğru 2024" Türkiye Geneli Çevrim İçi YKS Deneme Sınavı Başlıyor: "YKS'ye Doğru 2024"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğretmen atamalarıyla ilgili beklenen takvimin bugün açıklanacağını duyurdu. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslenen Erdoğan, öğretmen adaylarını bilgilendirme sözü verdi.

Erdoğan, atama bekleyen öğretmenlerin merakla beklediği takvimin belirlenmesi için son bir görüşme daha yapılacağını ve nihai kararın bugün duyurulacağını açıkladı. Öğretmen adaylarını bilgilendirmek üzere Millî Eğitim Bakanlığının atamaya esas branş dağılımlarını, başvuru takvimini ve süreci bugün paylaşacağını ifade etti.

Erdoğan, atama sürecinin hızla sonuçlandırılması gerektiğini vurgulayarak, "Fazla zaman kaybına tahammülümüz yok, kısa zamanda inşallah atamayı da bilhassa Bakanımız açıklayacaktır" dedi. Bu açıklama, öğretmen adaylarının uzun süredir beklediği atama takvimine dair önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Kaynak: (İLKHA)