THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, 18-19 Kasım 2023 tarihlerinde Meteorolojik Acil Durum Komitesi kararı uyarınca, İstanbul ve Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışlı/varışlı seferlerde hava muhalefeti nedeniyle iptaller yapıldığı belirtildi. Buna göre, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 18 Kasım tarihli 9 sefer, 19 Kasım tarihli 23 sefer; İstanbul Havalimanı’nda ise 18 Kasım tarihli 40 sefer, 19 Kasım tarihli toplam 82 sefer iptal edildi. THY, iptal edilen sefer sayısının 154 olduğunu duyurdu.

Pegasus Hava Yolları’ndan yapılan açıklamada ise 82 seferin iptal edildiği kaydedildi. Pegasus, iptal edilen seferler için yolcuların ücretsiz bilet değişikliği veya iptali yapabileceğini bildirdi.

Yasa Dışı Yollarla Sınırları Geçmeye Çalışan 8 Kişi Yakalandı Yasa Dışı Yollarla Sınırları Geçmeye Çalışan 8 Kişi Yakalandı

Yolcuların Uçuş Durumlarını Takip Etmesi Önerildi

THY ve Pegasus Hava Yolları, iptal edilen seferler nedeniyle yolcuların mağduriyet yaşamaması için uçuş durumlarını takip etmelerini önerdi. THY, yolcuların uçuşlarının durumunu THY’nin internet sitesi ve mobil uygulamasından takip edebileceğini ifade etti. Pegasus ise, yolcuların Pegasus mobil uygulaması ve internet sitesinden uçuş durumlarını kontrol edebileceğini ve bilet değişikliği veya iptali işlemlerini ücretsiz gerçekleştirebileceğini kaydetti.

Kaynak: (Haber Merkezi)