Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın görevinden affını istemesi ve istifasını sunması üzerine teşekkürlerini iletti. Yılmaz, ayrıca orta vadeli programın kararlılıkla uygulanmaya devam edeceğini belirtti.

Yılmaz, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: "Şahsi nedenlerle Merkez Bankası Başkanlığı görevinden affını isteyen Sayın Hafize Gaye Erkan’a yaptığı hizmetler için teşekkür ediyorum. Ekonomi Koordinasyon Kurulu başta olmak üzere katıldığı çalışmalarda yaptığı katkıları takdirle hatırlayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından güçlü bir siyasi sahiplenme ile bizzat açıklanan orta vadeli programımız kararlı bir şekilde uygulanmaya devam edecektir."

BIST 100 Yeni Günü Artıda Karşıladı BIST 100 Yeni Günü Artıda Karşıladı

Bu açıklama, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın görevinden ayrılma kararıyla ilgili önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Erkan'ın şahsi nedenlerle istifa etmesi, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz tarafından saygıyla karşılanırken, orta vadeli programın hedeflerine ulaşmak için kararlılıkla sürdürüleceğini vurguladı.

Kaynak: (Haber Merkezi)