2024 TR-YÖS/1 ve e-YÖKDİL 2024/3 İngilizce-Fen Bilimleri sınavı 18 Mayıs günü yapılacak 2024 TR-YÖS/1 ve e-YÖKDİL 2024/3 İngilizce-Fen Bilimleri sınavı 18 Mayıs günü yapılacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), bu hafta sonu Gelir İdaresi Başkanlığı Devlet Gelir Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı ve İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı'na ev sahipliği yapacak.

Gelir İdaresi Başkanlığı Devlet Gelir Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı, 4 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Ankara'da elektronik sınav merkezinde saat 13.15'te başlayacak sınava 768 aday katılacak. Ayrıca, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı, 5 Mayıs Pazar günü 17 ilde ve 18 sınav merkezinde düzenlenecek. Bu sınava ise 31 bin 362 aday katılacak.

Her iki sınavda da görev alacak emniyet görevlileri dahil olmak üzere toplamda binlerce kişi görev alacak. Sınav sonuçları 30 Mayıs'ta açıklanacak ve adaylar için heyecanlı bekleyiş başlayacak. Nüfus cüzdanı bulunmayan veya kimlik numarası ve fotoğrafı olmayan adaylar için sınav günü il ve ilçe nüfus müdürlükleri açık bulundurulacak.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı