Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, teröristlerin açtığı taciz ateşi sonucunda yaralanan Piyade Uzman Çavuş Hikmet Aslan, tedavi gördüğü hastanede şehit oldu. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, şehit Aslan'ın vatan için canını feda ettiği belirtildi.

Ege'de düzensiz göçmen hareketliliği Ege'de düzensiz göçmen hareketliliği

Şehit Piyade Uzman Çavuş Hikmet Aslan'ın (27) acı haberi, Niğde'nin Değirmenli beldesinde yaşayan ailesine ulaştı. Yetkililer, şehadet haberini baba İdris ve anne Gülbahar Aslan ile eşi Kübra Aslan'a iletti. Haberi alan aile ve yakınları, büyük bir üzüntüyle karşıladı.

Şehidin ailesine ve yaşadığı beldelere taziyelerini iletmek için komşuları ve diğer vatandaşlar, eve ve sokağa Türk bayrağı astı. Derin bir üzüntü yaşayan yakınları, dualarla ve gözyaşlarıyla acılarını paylaştılar.

TBMM Başkanı'ndan Başsağlığı Mesajı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, şehit Aslan için başsağlığı mesajı yayımladı. Sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, şehidin vatan için verdiği mücadeleye vurgu yapılarak, ailesine sabır ve başsağlığı dileğinde bulunuldu.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı