Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan açıklamada, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada Uzman Çavuş Cebrail Acar'ın şehit düştüğü bildirildi.

Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." ifadelerine yer verildi.

Şanlıurfa’da Feci Kaza: 1 Ölü Şanlıurfa’da Feci Kaza: 1 Ölü

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler de Uzman Çavuş Cebrail Acar'ın şehit düşmesi nedeniyle yayımladığı mesajda, şunları kaydetti: "Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim."

Uzman Çavuş Cebrail Acar'ın (33) Konya'nın Ereğli ilçesinde yaşayan ailesine acı haber ulaştı. Baba Cevat (69) ve anne Yüksel Acar'a (72) şehadet haberi, kaymakam vekili Halkapınar Kaymakamı Enes Talha Ulusoy ve askeri yetkililer tarafından verildi.

İki çocuk babası olduğu öğrenilen şehit Uzman Çavuş Cebrail Acar'ın cenazesinin, bugün Ulu Cami'de cuma namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği bildirildi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı