Erden Timur'a 30 Gün Hak Mahrumiyeti ve 143 Bin TL Para Cezası

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur'a çeşitli nedenlerle 30 gün hak mahrumiyeti cezası ve 143 bin TL para cezası verdi. Erden Timur'un, katıldığı bir programda yaptığı sportmenliğe aykırı hareketler ve hakem ile diğer yarışma görevlileri hakkındaki açıklamaları sebebiyle cezalandırıldığı açıklandı.

Beşiktaş Kulübü ve İkinci Başkan Engin Baltacıya Toplam 1 Milyon 264 Bin TL Para Cezası

PFDK, Beşiktaş Kulübü'ne verilen toplam 1 milyon 64 bin TL para cezasını açıkladı. Bu ceza, Galatasaray ile oynanan lig maçında takım halinde sportmenliğe aykırı hareket, taraftarların neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat, saha olayları ve Beşiktaş AŞ'nin hakem ile diğer yarışma görevlileri hakkındaki açıklamaları nedeniyle verildi. Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Engin Baltacı da hakem ve diğer yarışma görevlileri hakkındaki açıklamaları sebebiyle 200 bin TL para cezası aldı.

Filenin Sultanlarının Paris Olimpiyat Elemeleri Programı ve Puan Durumu! Filenin Sultanlarının Paris Olimpiyat Elemeleri Programı ve Puan Durumu!

Galatasaray Kulübü'ne 150 Bin TL Para Cezası

Aynı müsabakada, Galatasaray Kulübü Süper Lig ve TFF 1. Lig Yayın Talimatı'nın 8/8. maddesine aykırı eylemleri sebebiyle 150 bin TL para cezası aldı.

Gaziantep FK ve Çaykur Rizespor'a Verilen Cezalar

PFDK, Gaziantep FK'ye 112 bin TL ve Çaykur Rizespor'a da 80 bin TL para cezası verdi.