Bayram tatilinin 6 gününde 3 bin 706 trafik kazası Bayram tatilinin 6 gününde 3 bin 706 trafik kazası

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre, Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) için yeni alımların ön başvuruları başladı. Başvuru yapacak adaylar için önemli detaylar şöyle:

Bugün başlayan ön başvuru süreci, 14 Nisan saat 17.00'de sona erecek. Adaylar, başvurularını e-Devlet şifresiyle "http://www.pa.edu.tr" adresinden gerçekleştirebilecekler.

Alım Koşulları

POMEM'e başvuruda bulunacak adaylar arasından, 2022 veya 2023 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS) birinden P3 puan türünden en az 60 ve üzeri puan alanlar kabul edilecek. Ayrıca, Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde belirtilen diğer şartları taşıyan lisans mezunu 6 bin erkek ve 1500 kadın olmak üzere toplam 7 bin 500 öğrenci alımı yapılacak.

Özel Durumlar

Şehit veya vazife malulü eş veya çocukları, başvuru ücreti ödemeden ön başvurularını yapabilecekler. 31. Dönem POMEM Giriş Sınavı aşamalarına katılmaya hak kazanan adaylar için başvuru ücreti ve hesap bilgileri, Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi (www.pa.edu.tr) adresinden duyurulacak.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı