Türk Arama Kurtarma Ekibi İran'a Gidiyor Türk Arama Kurtarma Ekibi İran'a Gidiyor

Adana İstasyon Meydanı'nda gerçekleştirilen "Portakal Çiçeği Karnavalı" adlı festival, Gökkuşağı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği'nin sert tepkisine maruz kaldı. Dernek üyeleri ve gönüllüler, festivalin içeriğini "ifsat" olarak nitelendirerek protesto etti.

Gökkuşağı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği'nin yaptığı açıklamada, festivalin adının kullanılmasının ve içeriğinin, Gazze'deki trajediye saygısızlık olduğu vurgulandı. "Portakal Çiçeği Karnavalı" adının seçilmesinin sorgulanmasının yanı sıra, festivaldeki eğlence anlayışının da eleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, Türk şair Mehmet Akif Ersoy'un "Kim demiş Avrupa insanı medeni?" dizelerine atıfta bulunuldu. Festivaldeki içki içme ve çıplaklık gibi unsurların, medeniyet anlayışına uymadığı ifade edilerek, ifsatın bir göstergesi olarak nitelendirildi.

Gökkuşağı Eğitim ve Yardımlaşma Derneği'nin protesto eylemi, basın açıklamasıyla başlayıp yürüyüşle devam etti. İstasyon Meydanı ve Atatürk Caddesi boyunca "Katil İsrail, Filistin'den Defol!" ve "Adana Uyuma, İnsanlığa Sahip Çık!" sloganları atılarak, festivalin içeriğiyle Gazze'deki trajedi arasındaki çelişkiye dikkat çekildi.

Kaynak: (İLKHA)