Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, evlerinde bakılan tam bağımlı vatandaşlara ve ailelerine yönelik Evde Bakım Yardımı ödemelerinin Ramazan Bayramı dolayısıyla öne çekildiğini açıkladı. Göktaş, bu kapsamda yarın toplam 4,2 milyar TL değerinde ödeme yapılacağını belirtti.

Bakan Göktaş, Evde Bakım Yardımı'nın engelli bireylerin aile yanında desteklenmeleri amacıyla başlatıldığını hatırlatarak, "Evde Bakım Yardımı ile engellilerin yaşadığı ortamdan ayrılmadan, ailesi veya yakınlarıyla birlikte yaşayarak aile birliğinin korunmasına ve güçlenmesine destek oluyoruz" dedi.

Evde Bakım Yardımı kapsamında hak sahiplerine aylık 7 bin 608 TL ödeme yapıldığını belirten Bakan Göktaş, bu ay 561 bin vatandaşın bu destekten yararlanacağını ifade etti.

Türkiye’nin İhracat Hedefi: Bakan Bolat’tan Önemli Açıklamalar Türkiye’nin İhracat Hedefi: Bakan Bolat’tan Önemli Açıklamalar

Ramazan Bayramı dolayısıyla yapılacak olan ödemelerin, evde bakılan tam bağımlı vatandaşlara ve ailelerine ekonomik rahatlık sağlayacağı vurgulandı. Bu adımın, toplumun her kesimine yönelik sağlanan desteklerin bir göstergesi olduğu belirtildi.

Kaynak: (İLKHA)