Ramazan Bayramı tatilinin huzur ve güven içinde geçirilmesi amacıyla alınan trafik tedbirlerine rağmen, maalesef tatilin ilk beş gününde üzücü trafik kazaları yaşandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, tatilin 5. günü itibarıyla ülke genelinde 3 bin 71 trafik kazası meydana geldiğini ve bu kazalarda 38 kişinin hayatını kaybettiğini, 5 bin 26 kişinin ise yaralandığını bildirdi.

Yerlikaya'nın verdiği bilgiye göre, bayram tatilinin beşinci gününde 618 trafik kazası yaşanırken, 339 bin 285 araç denetlendi. Denetlenen araçlardan 21 bin 807'sine hız ve radar ihlali, 16 bin 650'sine ise diğer trafik kurallarını ihlal ettikleri için işlem yapıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Şehit Onbaşı Recep Kabala’nın Ailesine Başsağlığı Mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Şehit Onbaşı Recep Kabala’nın Ailesine Başsağlığı Mesajı

Bakan Yerlikaya, trafik kurallarının önemine dikkat çekerek sürücü ve yolculara uyarılarda bulundu. Yerlikaya, "Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil. Lütfen aklımızdan çıkartmayalım," ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı