Bankacılık sektörünün mevduatı arttı Bankacılık sektörünün mevduatı arttı

Rekabet Kurulu, iş dünyasını yakından ilgilendiren bir dizi devralma işlemine yeşil ışık yaktı. Kurulun onayladığı devralma işlemleri arasında önemli şirketlerin hisselerinin devri ve ortak kontrol değişiklikleri yer alıyor.

Kurulun kararları arasında, Aerocompact Group Holding AG'nin hisselerinin bir kısmının devralınması, Babadağ Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ'nin paylarının tamamının devri ve Tunçtaş Cam Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin kontrol değişikliği işlemi bulunuyor.

Ayrıca, enerji sektöründeki devralma işlemleri de dikkat çekiyor. Akyurt Rüzgar Enerji Üretim ve Ticaret AŞ'nin hisselerinin devri ve Global Infrastructure Management, LLC'nin kontrol değişikliği işlemi sektördeki hareketliliği gözler önüne seriyor.

Bununla birlikte, Moka Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu AŞ ile Birleşik Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para AŞ'nin birleşmesi gibi önemli iş birleşmeleri de Rekabet Kurulu'nun onayıyla gerçekleşecek.

Rekabet Kurulu'nun verdiği kararlar, iş dünyasında büyük yankı uyandırdı. Onaylanan devralma işlemleriyle birlikte sektördeki rekabet dengelerinin nasıl şekilleneceği merakla bekleniyor. Kurulun kararları, ilgili şirketlerin gelecekteki stratejilerini de belirleyecek.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı