Şanlıurfa’da çeşitli suçlardan aranan 17 yakalandı Şanlıurfa’da çeşitli suçlardan aranan 17 yakalandı

Çalışmaları ile Şanlıurfa ve Bölge sektörüne önemli katkıları olan Rose Ekol medya Grubu yeni çalışma ofisinin açılışı büyük bir coşku ile gerçekleşti.

Gerçekleştirilen açılış törenine Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Edibe Sözen, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç, Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdris Kardaş, Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Ergün, Prof. Dr. Muharrem Özen, Muhammed Ziyad Varol, Genel Kurul ve Denetçiler Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zakir Avşar, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu, AK Parti MKYK Üyesi Mehmet Ali Kurt, Kahta Belediye Başkanı Mehmet Can Hallaç, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, Haliliye Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Sedat Altun, STK Temsilcileri, Gazeteciler ve çok sayıda davetli katılım sağladı.

Whatsapp Image 2024 04 26 At 19.19.20 (4)Açılışın gerçekleşmesinin ardından heyet Rose Ekol Medya Grubu yeni çalışma ofisini gezdi. Öncelikle haber merkezinde basın çalışanları ile bir araya gelen heyet Urfanatik ekibine başarılar diledi. Daha sonra yenilenen Urfanatik TV stüdyoları ziyaret edilerek hatıra fotoğrafı çekildi.

Whatsapp Image 2024 04 26 At 19.19.20 (2)Urfanatik ailesini tebrik ettiğini ifade eden Cavit Erkılıç, “Gerçekten çok başarılı bir hikaye. Kendi hikayesini dinlediğimizde, Urfa gibi bir şehrimizde aile boyu bir medya merkezi kurduğu için Gülebak ailesini tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Biliyorsunuz, basın mensuplarının da Basın İlan Kurulu Müdürü'nü yakaladıklarında hep talepleri vardı. 3 yıldır Basın İlan Kurulu'nda uğraşıyoruz ve yerel medyamızda eksik kalan hiçbir şey kalmadı. Sadece şunu söyleyeyim: Önceki söylediklerimizin arkasındayız, kaliteli basının arkasındayız ve kaliteli basının yaşaması için mücadelemizi veriyoruz. Hepinize tekrar çok teşekkür ediyorum. Gülebak ailesini kutluyorum. Allah'a emanet olun.” dedi.

Whatsapp Image 2024 04 26 At 19.19.20 (1)Şanlıurfa’nın haber üretim merkezi olmaya doğru yol aldığını ifade eden Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sosyal Politikalar Üyesi Edibe Sözen, “Böylesi güzel bir günde sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutlu olduğumu da hem Basın İlan Kurumu adına hem de Cumhurbaşkanı kurulumuz adına teşekkür ediyorum. Harika bir Urfa divanı ile bizleri karşıladılar. Urfa şimdi haber üretiminin merkezi olmaya doğru yol alıyor. Ben Rose Medya Grubunun 13 yıllık tecrübesiyle hem doğru haberleri verme noktasında hem daha kurumsal olma noktasında hem de nitelikli gençlerimizi bu alanda istihdam etme noktasında çok güzel çalışmalar yapacağına inanıyorum. Yaklaşık birkaç saattir buradayız, burada çalışan öğrencilerimizi ve mezunlarımızı da görüştük. Bu anlamda bir medya girişimcisi olan Tahir Gülebak başkanımızı ne kadar canı gönülden tebrik ettiğimi ifade etmek istiyorum. Bu coğrafyaya ve bu dünyaya ne kadar hizmet ettiğini hepimiz şahidiz. Bundan dolayı, sabahtan beri bizlerle beraber bize hizmet eden gencecik bir girişimci olan kızı Gülizar Gülebak'ı da kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 04 26 At 19.19.20 (3)Urfanatik ailesinin yeni iş yerlerinin çalışma mekanlarının açılışının münasebetiyle burada olduklarını dile getiren Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, “Özellikle yerel basın, şehirlerin kimliğinin oluşmasında, buradaki kamu bilincini, birlik ve beraberliği ve tüm güzel duyguları filizlendirmede en önemli etkenlerden ve unsurlardan biridir. Bu vesileyle, uzun yıllardır basın camiasında yer alan Urfanatik'in kendini yenilemesi ve güçlü bir şekilde yoluna devam etmesi, bugünkü törenin de önemli olduğunu ve güzel bir katılımla gerçekleştiğini gösteriyor. İlimizde böyle güzel şeyleri görmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Whatsapp Image 2024 04 26 At 19.19.20Yenilenen işyeri ile birlikte daha kaliteli yayını sürdüreceklerini ifade eden Rose Ekol Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Gülebak, “Şanlıurfa'mızın adını taşıyan Urfanatik ailesi olarak, gururla ve heyecanla yeni bir dönemin başlangıcını kutlamak için bir araya geldik. 12 yıl boyunca Şanlıurfa'da gazete, televizyon ve internet sitemiz aracılığıyla topluma hizmet etmekten büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz. Yenilenen iş yerimizle birlikte, bu misyonumuzu daha da ileri taşımak ve Şanlıurfa halkına daha kaliteli hizmet sunmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yenilikçi teknolojileri ve güçlü bir ekibi bir araya getirerek, medya sektöründeki dönüşümü yakından takip ediyor ve bu dönüşüme öncülük etmek için çaba sarf ediyoruz.

Whatsapp Image 2024 04 26 At 19.19.20 (5)Ancak bu başarı, sadece bizim çabalarımızla değil, aynı zamanda siz değerli okuyucularımızın, izleyicilerimizin ve takipçilerimizin destek ve güveniyle mümkün oldu. Sizlerin bizlere olan inancı ve desteği, bizi her zaman motive etti ve bu yolda ilerlememizi sağladı. Bu özel günümüzde burada bizimle olduğunuz için hepinize içtenlikle teşekkür ediyorum. Yenilenen iş yerimizi ziyaret ettiğiniz, desteğinizi esirgemediğiniz için minnettarız. Yeni yerimizde de sizlerle birlikte olmayı ve Şanlıurfa'da daha nice başarılara imza atmaya devam etmeyi diliyoruz. Hepinize saygılarımı sunar, sağlıklı ve mutlu günler dilerim” ifadelerini kullandı.

Muhabir: MEHMET MEKİ AKGÜL