Avustralya, Afganistan'da öldürdüğü kişilerin ailelerin tazminat ödeme planı hazırlıyor Avustralya, Afganistan'da öldürdüğü kişilerin ailelerin tazminat ödeme planı hazırlıyor

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna'daki askeri operasyonlar hakkında yeni bilgiler paylaştı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Rus ordusunun Harkiv ve Donetsk bölgelerinde iki önemli yerleşim birimini ele geçirdiği bildirildi.

Açıklamada, "Batı Askeri Grubuna bağlı birlikler, başarılı eylemleri sonucunda Harkiv bölgesinde Stepovaya Novoselovka yerleşim birimini kurtardı. Merkez Askeri Grubu'na bağlı birlikler de Donetsk Halk Cumhuriyeti'nin Novopokrovskoye yerleşim birimini kurtardı." ifadesine yer verildi.

Rusya Savunma Bakanlığı ayrıca, Ukrayna ordusuna ait birçok insansız hava aracı ve askeri aracın imha edildiğini belirtti. Açıklamada, "Askeri operasyonun başlangıcından bu yana Ukrayna ordusuna ait 616 uçak, 276 helikopter, 27 bin 40 İHA, 535 hava savunma füze sistemi, 16 bin 471 tank ve zırhlı araç, 1362 çok namlulu roketatar, 11 bin 185 obüs ve havan topu ile 23 bin 201 özel askeri araç imha edildi." denildi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı