Rüyada kuş görmek, birçok kişinin merak ettiği bir rüya tabiridir. Rüyada kuş görmek, genel olarak kişinin ameline, niyetine, ruh haline ve hayatına işaret eder. Rüyada kuş görmek, aynı zamanda rüyada görülen kuşun rengine, cinsine, durumuna ve davranışına göre de farklı anlamlara gelir. Rüyada kuş görmek, bazen hayırlı haberlere, bazen de musibetlere yorumlanır.

Rüyada Kuşun Rengi ve Cinsi

Rüyada kuşun rengi ve cinsi, rüyanın yorumunda önemli bir rol oynar. Rüyada siyah kuş görmek, günaha girmeye, beyaz kuş görmek, sevaba ermeye, karışık renkli kuşlar görmek, iki yüzlü olmaya işaret eder. Rüyada bilinen evcil kuş görmek, evlada, bilinmedik bir kuş görmek, Azrail’e veya rızka yorumlanır. Rüyada çirkin bir kuş görmek, kötü niyete, güzel bir kuş görmek, iyi habere işarettir.

Rüyada Bozuk Para Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Bozuk Para Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Kuşun Durumu ve Davranışı

Rüyada kuşun durumu ve davranışı da, rüyanın yorumunda etkilidir. Rüyada kanadı kırık bir kuş görmek, uzun ömürlü çocuğa, kırık kanatla uçan kuş görmek, kısa ömürlü çocuğa işarettir. Rüyada kuşun başına konduğunu görmek, liderliğe, kuşun üzerine düştüğünü görmek, misafire, kuşla konuştuğunu görmek, izzet ve itibara, kuşun gözünü oyduğunu görmek, maneviyatını bozmaya işarettir. Rüyada kuşların ötüştüğünü görmek, musibete, kuşların başının üstünde uçtuğunu görmek, yüksek mertebeye işarettir.

Rüyada Kuş Yakalamak

Rüyada kuş yakalamak, rüyayı gören kişinin arzusunun yerine geleceğine işarettir. Rüyada beyaz kuş yakalamak, hayırlı bir işe, siyah kuş yakalamak, günahkâr bir işe, renkli kuş yakalamak, iki yüzlü bir işe girmeye işarettir. Rüyada kuşu elinden kaçırdığını görmek, arzusunun gerçekleşmeyeceğine, kuşu öldürdüğünü görmek, sıkıntıya düşeceğine, kuşu arkasına yüklediğini görmek, üzüntü ve kedere işarettir.

 

Kaynak: (Araştırma Yazısı)