Rüyada sel görmek, büyük ve güçlü düşmana, zalim ve despot yöneticiye, büyük fitne ve kargaşaya veya savaştan galip çıkmış muzaffer orduya işarettir. Rüyada sel görmek, düşman saldırısını ve yürüyüşünü gösterir, düşmanın saldıracağına yorumlanır ve temkinli olması gerektiği işaret eder. Rüyada selin önünden kaçtığını görmek, epey zahmet çekerek düşmandan kurtulmaya işarettir. Rüyada selin geldiği taraftan bir fitne ve kargaşa çıkmasına işarettir.

Rüyada sel görmek, zorluk ve musibete işaret eder

Rüyada sel görmek, hastalık ve eziyete, zor bir yolculuğa, batıl ve yalan söze işaret eder. Rüyada taşan her çeşit su üzüntü, keder ve musibete, ayrıca kan ve pislik akan sel ilahi gazaba delalet eder. Rüyada sel sularının yeryüzünü kapladığını görmek, toplumun başına büyük bir felaket gelmesine, azap inmesine, düşman istilâsına veya bulaşıcı hastalıklara işarettir. Rüyada selin evine girdiğini görmek, ahlâksız ve inatçı bir kadınla evlenmeye işarettir.

Rüyada sel görmek, akıcı şeylere işaret eder

Rüyada sel görmek, fındık, su ürünleri, yaş meyve sebze, bal, süt, zeytinyağı gibi akıcı şeylere de işaret eder. Rüyada sel görmek, aynı zamanda belirli bir konu üzerinde konuşmak, müzakere etmek anlamına da gelir. Rüyada selin önünü açarak onu nehre akıttığını görmek, düşmana galip gelmeye veya birinin yardımı ile düşmanın şerrinden kurtulmaya işarettir.

Rüyada sel görmek, düşman saldırısı, zorluk, musibet, ilahi gazap gibi olumsuz anlamlara gelir. Rüyada selin önünden kaçıp kurtulan ise düşmandan emin olur. Rüyada sel görmek, aynı zamanda fındık, su ürünleri, yaş meyve sebze gibi akıcı şeylere de işaret eder.

Rüyada Birini Öldürmek Ne Anlama Geliyor? Rüyada Birini Öldürmek Ne Anlama Geliyor?

 

Kaynak: (Araştırma Yazısı)