Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi'nde yarın sabah saatlerinden itibaren gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu. İstanbul dahil olmak üzere Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Çanakkale ve Balıkesir gibi 13 ilde sağanak yağışın etkili olması bekleniyor.

Kuvvetli Yağışa Dikkat! Meteoroloji Uyardı Kuvvetli Yağışa Dikkat! Meteoroloji Uyardı

Meteoroloji yetkilileri, vatandaşları yağışlı hava koşullarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı bölgelerde ani sel, su baskını ve yıldırım düşmesi gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.

Bu kapsamda, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova illeri için sarı alarm verildi. Sarı alarm, hava koşullarının riskli olabileceği anlamına gelirken, vatandaşların günlük hayatlarını etkileyebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları önem arz etmektedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu ve uyarılar konusunda vatandaşları zamanında bilgilendirmek ve olası risklere karşı önlem almalarını sağlamak amacıyla çalışmalarına devam etmektedir. Vatandaşlar, hava durumu raporlarını ve uyarıları takip ederek güvenli bir şekilde hareket etmeli ve yetkililerin talimatlarını dikkate almalıdır.

(İLKHA)