Ülke genelinde etkili olan sağanak ve fırtına nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime bir gün süreyle ara verildi. İstanbul, Zonguldak, Bolu, Düzce, Sakarya, Bartın, Karabük, Bingöl, Batman, Sinop ve Diyarbakır’da okullar tatil edildi. Kamu kurumlarında çalışan engelli, hamile ya da kronik hastalığı bulunan personel de idari izinli sayıldı.

Sağanak ve fırtına, ülke genelinde hayatı olumsuz etkiledi. Bazı il ve ilçelerde eğitime bir gün süreyle ara verildi. İstanbul’da Şile İlçesi’nde ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Zonguldak’ta tüm resmi/özel, örgün ve yaygın eğitim kurumları tatil edildi. Bolu’da il genelinde tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında eğitime bir gün ara verildi. Düzce’nin Akçakoca ve Yığılca ilçelerinde de eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildi. Sakarya’nın Hendek ilçesinde ise bazı mahallelerde taşımalı eğitime ara verildi. Bartın’ın Amasra ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Karabük’ün Eflani ve Eskipazar ilçelerinde kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime bir gün ara verildi. Bingöl’ün Karlıova ve Yedisu ilçelerinde de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime ara verildi. Batman’da aşırı yağış nedeniyle eğitim öğretime bir gün ara verildi. Sinop’ta kıyı kesimlerinde yaşanan fırtına ve olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezi ile bazı ilçelerde tüm resmi ve özel okullarda, özel eğitim kurumlarında, halk eğitim kurslarında, özel öğretim kurslarında 20 Kasım 2023 Pazartesi günü eğitim öğretime 1 gün ara verildi. Sinop Üniversitesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi. Diyarbakır’da da etkili olan sağanak nedeniyle Bismil ve Kulp ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.

Bu illerde eğitime ara verilen okullarda öğrenciler uzaktan eğitime devam edecek. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, hamile ya da kronik hastalığı bulunan personel de bugün idari izinli sayılacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sağanak ve fırtınanın etkisini sürdüreceği uyarısında bulundu. Vatandaşların olumsuz hava koşullarına karşı tedbirli olmaları istendi.

"Kalkan-24" Operasyonunda 1456 Düzensiz Göçmen Yakalandı "Kalkan-24" Operasyonunda 1456 Düzensiz Göçmen Yakalandı

Kaynak: (İLKHA)