Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde Hatay'da önemli ziyaretler gerçekleştirdi.

Bakan Koca, öncelikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını gerçekleştirdiği Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık çalışanlarını ziyaret ederek, deprem sırasında yaşadıkları deneyimleri dinledi.

Daha sonra, depremlerde yıkılan Antakya'daki özel bir hastanenin enkazından 261. saatte kurtarılan Mustafa Avcı ve Mehmet Ali Şakiroğulları ve aileleriyle bir araya geldi. Burada duygusal bir sohbet gerçekleştiren Bakan Koca, yaşadıkları zorlu süreci dinledi ve kendilerine moral verdi.

Yan Dal Uzmanlarına Yeni Kapı: Sözleşmeli Pozisyonlar Açılıyor! Yan Dal Uzmanlarına Yeni Kapı: Sözleşmeli Pozisyonlar Açılıyor!

008_2024_11_SUBAT_24_Subat_21_20240205_2_62425173_97448250

Bakan Koca, bu anlamlı buluşmaların ardından yaptığı açıklamada, depremlerin üzerinden bir yıl geçtiğini hatırlatarak, kaybettikleri insanların yasını yad etmek için bir araya geldiklerini belirtti. Kendi ve milletin başına gelen bu tür felaketlerin bir daha yaşanmamasını dileyen Koca, yaşananların yapılan ve yapılamayanların kıymetini anlamamıza vesile olduğunu vurguladı.

Depremden Kurtulanların Anıları:

Depremin en kritik anlarında enkaz altında kalan ve 261 saat sonra kurtarılan Mustafa Avcı ve Mehmet Ali Şakiroğulları, yaşadıkları zorlu süreci anlattılar. Umudun önemine vurgu yapan Şakiroğulları, yaşadıkları deneyimlerin kendisine Allah'ın rahmetinden ümit kesilmemesi gerektiğini bir kez daha gösterdiğini ifade etti.

Bakan Koca, depremzedelerle gerçekleştirdiği buluşma ve ziyaretlerin ardından moral dolu bir şekilde Hatay'dan ayrıldı.

Kaynak: AA