Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor 2024'ün son yarışmacısı belli oldu... Herkes şaşkın! Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor 2024'ün son yarışmacısı belli oldu... Herkes şaşkın!

Türkiye, Gazze'ye yönelik tıbbi yardımları taşıyan bir kuru yük gemisiyle destek olmaya hazırlanıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada, yardım gemisinin saat 23.00 itibarıyla hareket edeceğini duyurdu. Bu müjdeli haberle, Gazze'deki insanlara umut ışığı doğuyor.

Gemi, Türkiye'den yola çıkarak Mısır'ın El-Ariş Limanı'na doğru ilerleyecek. İçerisinde 8 sahra hastanesi bulunan bu yardım gemisi, Gazze'deki sağlık altyapısının güçlendirilmesine önemli bir katkı sağlayacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geminin önemini vurgulayarak, "Mısır'a ulaşan ilk yük gemisi olacak ve içinde 8 sahra hastanesi bulunacak" dedi.

Gazze'deki tedavisi yarım kalan kanser hastası çocuklar da Türkiye'ye getirilecek. Mısır, İsrail ve Türkiye arasında kurulan bir koordinasyon merkezi, bu sürecin başarılı bir şekilde yönetilmesini sağlayacak. Sağlık Bakanı Koca, çocukların tedavilerinin Türkiye'de tamamlanacağını belirterek, insani yardımın önemine vurgu yaptı.