Sağlık Bakanlığı, yan dal uzmanları ve asistanlarının ek ödemelerini düzenleyen Ek Ödeme Yönetmeliği'nde değişikliğe gitti. Yapılan düzenleme ile yan dal uzmanları ve asistanların artırımlı taban ödeme katsayıları yeniden belirlendi. Buna göre, yan dal uzmanları için yüzde 100, yan dal uzmanlık eğitimi alan asistanlar ve araştırma görevlileri için ise yüzde 50 artış yapıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliğinde yan dal uzmanları ve asistanlarının ek ödemeleri ilgili yönetmeliğe dair değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı. Yapılan değişiklikle, yan dal uzmanları ve asistanlarının artırımlı taban ödeme katsayıları, yan dal uzmanları için yüzde 100; yan dal uzmanlık eğitimi yapan asistanlar/araştırma görevlileri için yüzde 50 artırılıyor. Yönetmelik, içinde bulunduğumuz kasım ayını kapsayacak şekilde yürürlüğe giriyor." ifadelerini kullandı.

Resmi Gazete'de yayımlanan "Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" 1 Kasım itibariyle yürürlüğe girdi. Bu düzenleme ile yan dal uzmanları ve asistanlar arasındaki ek ödeme uygulamasında güncellemeler yapılmış oldu.

YAZIN UYKUSUZLUĞUN PSİKOLOJİK ETKİLERİ YAZIN UYKUSUZLUĞUN PSİKOLOJİK ETKİLERİ

Kaynak: (Haber Merkezi)