31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde sandık kurullarında görev alacak kamu personeli için önemli bir duyuru geldi. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, 1 Nisan Pazartesi günü idari izin uygulanacağını duyurdu.

Seçimlerde görev alacak sandık kurulu başkanları ve üyelerinin 1 Nisan Pazartesi günü idari izinli sayılacağı açıklandı. Bu karar, Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun'un ilgili maddelerine dayandırıldı.

Kararda, mahalli idareler seçimlerinin niteliğinden kaynaklanan oy sayımı, dökümü ve tutanak düzenleme gibi işlemlerin gece geç saatlere kadar devam etmesinin dikkate alındığı belirtildi. Bu sebeple, görevli kamu personelinin dinlenmeleri ve seçim sonrası sürecin verimli bir şekilde tamamlanması için idari izin uygulanacağı ifade edildi.

İmar Affı Yolda: Yapı Kayıt Belgesi Bekleyenlere 2024 İmar Barışı Müjdesi! İmar Affı Yolda: Yapı Kayıt Belgesi Bekleyenlere 2024 İmar Barışı Müjdesi!

Duyuruda, sandık kurullarında görev alacak kamu personeline teşekkür edilirken, 1 Nisan Pazartesi gününün idari izinli kabul edilmesinin uygun görüldüğü belirtildi. Bu sayede, seçim sürecinde görev alan personelin gereken dinlenmeyi alabileceği ve yeni haftaya dinç bir şekilde başlayabileceği vurgulandı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı