Peygamberler Şehri Şanlıurfa'nın simgesi olan Balıklıgöl'de, Ramazan Bayramı nedeniyle ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.

Bayramı fırsat bilen vatandaşlar, Şanlıurfa'nın tarihi güzelliklerini görmek amacıyla Türkiye'nin dört bir yanından kentte akın ediyor.

Kentte gelen ziyaretçilerin ilk durağı ise içerisinde Hazreti İbrahim'in makamı ile ateşe atıldığı yer ve Üstad Bediüzzaman'ın vefat ettiği zaman defnedildiği kabri olan Balıklıgöl yerleşkesi oldu.

Balıklıgöl'ü ziyaret eden vatandaşlar, göldeki balıklara ve Dergah Camii avlusundaki güvercinlere yem attı.

Şanlıurfa’da bir haftalık uyuşturucu operasyonu: 17 tutuklama Şanlıurfa’da bir haftalık uyuşturucu operasyonu: 17 tutuklama

Balıklıgöl'ü ziyaret eden vatandaşlar Harran Ovası mikrofonuna konuştu.

“Geldik Dergah’ı ziyaret edip dua ettik”

I M G 2425

Gaziantep’den Şanlıurfa’ya ziyarete gelen Hüseyin Bozkurt, “Tüm İslam aleminin bayramını kutluyorum. Allah bizi böyle güzel bayramlara çıkarsın. Allah Müslümanlara din, iman ve can sağlığı versin. Geldik Dergah’ı ziyaret edip dua ettik. Allah bütün müslümanların duasını kabul etsin.” dedi.

“Her Müslümanın bu mekanları ziyaret etmesini tavsiye ederim”

I M G 2428

İstanbul’dan gelen Mehmet, “Güzel şehrimize, Balıklıgöl’e geldik. Tüm Türkiye’mizin Ramazan Bayramı mübarek olsun. Rabbim nice kazasız, belasız mutlu bayramlar nasip etsin. Urfa’ya gelmek çok güzel. Burası manevi olarak Peygamberler Şehridir, anlatmakla bitmez. Gelip bunu yaşamak lazım. O duyguyu, maneviyatı almak lazım. Her Müslümanın bu mekanları ziyaret etmesini tavsiye ederim.” şeklinde konuştu.

“Burada rahat ediyoruz”

I M G 2434

Lütfiye Gamsız ise bayramda Balıklıgöl’ü ziyaret etmenin çok güzel olduğunu söyleyerek, “İnsan buraya devamlı gelmek, namaz kılmak istiyor. Burada rahat ediyoruz. Ümmet-i Muhammed’in işi olsun.” ifadelerini kullandı.

“Balıklıgöl’ü ziyarete geldik”

I M G 2407

İbrahim Çiftçi ise “Burayı çok hoş bir şekilde gördüm. Tarsus’tan geldim. Urfa baya gelişmiş. Babamı ziyaret etmeye geldim. Balıklıgöl’ü ziyarete geldik.” dedi.

Şehmus Kol, Bayramın çok güzel geçtiğini söyleyerek, “Buraya Cuma namazına geldik. Dua ettim.” şeklinde konuştu.

I M G 2410

Urfalı bir vatandaş da “Balıklıgöl’e gelip dua ettim. Mevlid okudular.” dedi.

I M G 2414

Mustafa Yücel ise bayramın güzel geçtiğini söyledi.

Muhabir: MEHMET MEKİ AKGÜL