Şanlıurfa'da "Çağın Kerbela'sı Gazze" Etkinliği Düzenlendi Şanlıurfa'da "Çağın Kerbela'sı Gazze" Etkinliği Düzenlendi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, şehrin turizm potansiyelini artırmak ve Şanlıurfa'nın tarihi ve kültürel zenginliklerini daha fazla kişiye tanıtmak amacıyla bir dizi tanıtım etkinliği düzenliyor. Bu kapsamda Gazeteci ve Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Ahmet Hakan, Başkan Beyazgül'ün daveti üzerine Şanlıurfa'ya geldi.

Şanlıurfa'nın 12 bin yıllık tarihi ile büyüleyici tarihini ve kültürel varlıklarını tanıtmak için Başkan Beyazgül, Ahmet Hakan'a kenti gezdirdi. Tarihi alanlar, sokaklar, evler ve diğer önemli yerler ziyaret edildi. Başkan Beyazgül, her ayrıntıyı anlatırken, Ahmet Hakan ise Şanlıurfa'nın tarihine, mimarisine ve kültürüne hayran kaldı.

Şanlıurfa'nın eski evleri, taş fırınları, camileri ve diğer önemli yapılarını inceleyen Ahmet Hakan, benzeri örneklerin Gaziantep gibi diğer şehirlerde de bulunduğunu ancak Şanlıurfa'nın kendine özgü büyüleyici bir yere sahip olduğunu vurguladı.

Şehir turunda yerel esnaf ve vatandaşlarla da yakından ilgilenen Ahmet Hakan, bir fırında tırnaklı ekmek ve isot reçeli gibi yöresel lezzetlerle ikram edildi. Beyaz TV sunucusu Tahir Sarıkaya da bu gezide yer aldı.

30134-61403-20231028013702

54691-83522-20231028013704

Kaynak: (Haber Merkezi)