Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, gazetecilik mesleğinin önemine dikkat çekti. Başkan Beyazgül, gazetecilerin kamuoyuna tarafsız ve zamanında haber akışı sağlayarak toplumun doğru bilgilendirilmesine katkı sağladıklarını ifade etti.

Başkanın mesajında öne çıkan ifadeler şu şekilde:

"Gazetecilerimiz, halkın gözü, kulağı olup, kamuoyu bilincini artıran önemli bir meslek icra ediyorlar. Doğru ve tarafsız habercilik, vatandaşlarımızın haber alma haklarını en iyi şekilde gerçekleştirmek adına dünyanın en önemli mesleklerinden biridir. Günümüzde haber ve bilgi akışının hızla değiştiği bir ortamda, gazetecilerimizin rolü daha da büyük. Halkı hızlı bir şekilde doğru ve tarafsız haberle buluşturarak, görevlerini başarıyla yerine getiriyorlar."

Şanlıurfa Müftülüğü, 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' Toplantısında Şanlıurfa Müftülüğü, 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' Toplantısında

Beyazgül, gazetecilerin dünyanın farklı noktalarındaki olaylardan, doğal afetleri.den ve savaşlardan haberdar olmamızı sağlayarak, toplumu aydınlatma görevini üstlendiklerini vurgulayarak, gazetecilerin her gün onlarca tehlikeyi göze alarak haber peşinde koştuklarına dikkat çekti.

Başkan Beyazgül, mesajının devamında, gazetecilere duyduğu saygıyı ve takdiri dile getirerek, "Kamuoyunu aydınlatma, haberdar etme ve bilgilendirme amacıyla gösterdikleri emek ve mücadele, her türlü takdirin üzerindedir" ifadelerini kullandı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan Başkan, şehrin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminin tanıtılmasında aktif görev alan gazetecilere sağlıklı ve huzurlu bir ömür dilerken, hayatını kaybeden tüm basın çalışanlarına Allah'tan rahmet diled

Kaynak: (Haber Merkezi)