Şanlıurfa'da Kanuni Sultan Süleyman İlk ve Orta Okulu'nda okuyan 8 yaşındaki Gazal Şanlı, okuldaki eksiklikleri içeren bir dilekçe yazdı. Şanlı, dilekçeyi babasının sosyal medya hesabından paylaşarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'den destek talep etti.

Dilekçesinde okuldaki kitap eksikliği, geri dönüşüm kutuları ve spor malzemesi yetersizliğine dikkat çeken Gazal, başkanın sosyal medya paylaşımına yanıt aldı. Başkan Beyazgül, Gazal'a destek mesajı gönderdi.

Şanlıurfa'da İki Grup Arasındaki Silahlı Kavgada 4 Kişi Yaralandı Şanlıurfa'da İki Grup Arasındaki Silahlı Kavgada 4 Kişi Yaralandı

Gazal'ın dilekçesini alıntılayarak cevap veren Başkan Beyazgül, "İlk mektubunu bana yazman beni çok mutlu etti, Gazal Kızım. Taleplerin için çalışmaya başlıyoruz. Hiç merak etme, dilekçen muhatabına ulaştı." notuyla Gazal'ı cevapladı.

38351-63145-20231027031843

Başkan Beyazgül'ün talimatıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Kütüphaneler Şube Müdürlüğü ekipleri, okuldaki eksiklikleri tespit ederek kitapları temin etti. Ayrıca, geri dönüşüm kutuları, çöp konteynırı, futbol topları ve kitaplar da okula bırakıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, öğrencilere kitap hediye etmek için Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Dedeoğlu ile Kütüphaneler Şube Müdürü Ömer Aslan'ı okula gönderdi. Ayrıca, mobil kütüphane ile öğrencilere kitap okuma imkanı sunuldu.

Minik Gazal, Başkan Beyazgül'e destek mektubu yazarak okuldaki eksikliklerin giderilmesine katkı sağlamasından dolayı teşekkür etti.

35238-37679-20231027031843

(HABER MERKEZİ)