Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, araç makine parkını güçlendirerek alt yapı çalışmalarında önemli bir aşama kaydetti. Filoya dâhil edilen mobil konkasörler (Taş Kırma Makinesi) ve sabit konkasörler, kentteki alt yapı malzemelerine kolay ulaşım sağlayarak yolların konforunu artırdı.

Başkan Zeynel Abidin Beyazgül'ün öncelikli konularından biri olan yolların konforunu artırma hedefine ulaşmak için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi büyük bir başarıyla çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, kırsal yolların yüzde 97'sini tamamlayarak önemli bir aşama kaydetti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kendi ekip, ekipman ve araçlarıyla sahada gücünü ortaya koyuyor. Satın alınan sabit ve mobil konkasörler sayesinde belediye, alt yapı malzemelerine daha kolay ulaşarak adeta dağları deliyor ve elde ettiği altyapı dolgu malzemelerini yolların bakımında kullanıyor.

54693-45063-20231107020305

Akçakale’de fosseptik çukuruna düşen merkebi kurtarıldı Akçakale’de fosseptik çukuruna düşen merkebi kurtarıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ekiplerin sahadaki çalışmalarını yakından takip ederek belediyenin sahadaki gücünü vurguladı. Başkan Beyazgül, belediyenin filosuna katılan sabit ve mobil konkasörlerle yolların malzeme ihtiyacını karşıladıklarını belirtti.

Başkan Beyazgül konuşmasında, şunları dedi;

"Belediyemize ait konkasörler aracılığıyla dağdan çıkardığımız malzemeyi kırarak ve ayrıştırarak stabilize malzeme haline getiriyoruz. Elde ettiğimiz bu dolgu malzemesini de yollarımıza seriyoruz. Bu malzemeyi satın alsaydık, belediyemiz için büyük bir yük ve zaman kaybı olurdu. Bu nedenle belediyemizin filosuna sabit ve mobil konkasörler kazandırdık. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz sahada gerçekleştirdiği birçok işi, neredeyse tamamını kendi araç ve ekipmanlarıyla yürütüyor. Bu hizmet ve araçları Şanlıurfa'ya kazandırdık. Sahada çok güçlü bir belediyeyiz" 

(Haber Merkezi)