Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, gençlerin teknolojiyle buluşmasını sağlamak amacıyla Mezopotamya Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi bünyesinde E-Spor Valorant, Pes ve Fifa Turnuvası düzenliyor. Turnuva kapsamında yapılan kura çekimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül tarafından gerçekleştirildi.

Başkan Beyazgül, yaptığı açıklamada, "Çağımız artık teknoloji çağı ve bu çağ her geçen gün değişiyor. Şanlıurfa’da gençlerin önünü açmak için çalışmalar yapıyoruz. Gençlerimizi teknoloji ile buluşturuyoruz. Dünyadaki rakiplerle rekabet halinde gençlerimizi bir araya getiriyoruz. Gençlerimiz yeni buluşlar ortaya çıkarabilirler mi, bizler de bunun için ortam hazırlıyoruz." dedi.

ssssssssdf5sd4f8a4ef48ea4

Vali Şıldak'tan bayram tatilinde yola çıkacaklara önemli çağrı Vali Şıldak'tan bayram tatilinde yola çıkacaklara önemli çağrı

E-Spor Valorant, Pes ve Fifa Turnuvası'nın gençler arasında büyük bir ilgiyle karşılandığını belirten Başkan Beyazgül, "Gençlerimizin gelecekle ilgili ümidimizdir. Dünyanın geldiği noktada her şeyin elektroniğe dönüştüğünü biliyoruz. Akıllı şehirler, akıllı bürolar, akıllı binalar artık her şey teknoloji ile olmaya başladı." şeklinde konuştu.

Kaynak: (Haber Merkezi)