Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, doğal güzellikleriyle ünlü kenti renklendirmek için kendi fidanlıklarında ürettiği çiçeklerle her mevsime uygun çiçek düzenlemelerini sürdürüyor. Vali Ziyaeddin Akbulut Fidanlığı'nda kurulan seralarda yaz ve kış mevsimi için tohumlardan yılda 1.5 milyon çiçek üretimi gerçekleştiriliyor.

Şehrin cadde, sokak ve refüjlerini süsleyen çiçekler, daha önceden satın alınırken Büyükşehir Belediyesi'nin öz kaynaklarıyla yetiştirdiği çiçek ve gül fideleriyle belirlenen noktalara dikimi yapılmaktadır. Tagetes, Petunya, Vinca, hercai menekşe gibi farklı türlerde yetiştirilen çiçekler ve güller, modern sulama teknikleriyle sulanarak seralarda özenle hazırlanıp dikime hazır hale getiriliyor.

50660-90111-20231105111017

Şanlıurfa’da TESSEP’ten Filistin’e destek semineri Şanlıurfa’da TESSEP’ten Filistin’e destek semineri

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı bu özverili çalışmalar sayesinde, kent her mevsimde renkli bir görünüm kazanıyor. Kentin ana arterlerinde, caddelerinde ve bulvarlarında açan çiçekler, hem görsel bir şölen sunuyor hem de doğayla iç içe bir atmosfer oluşturuyor. 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin her mevsimde renkli çiçeklerle şehri süsleme çalışmaları, kentin estetiğini ve çevresel güzelliğini ön plana çıkarırken, vatandaşlara da keyifli ve huzurlu bir ortam sunuyor. 

91701-91534-20231105111016

(Haber Merkezi)