Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren 34 Kadın Destek Merkezi ile kadınlara destek olmaya devam ediyor. Bu merkezlerde 58 farklı branşta kurslar düzenleniyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün göreve gelmesiyle birlikte ilçe ve şehir merkezlerindeki kadın destek merkezleri sayısı artırıldı. Bu merkezler, kadınların ikinci evi haline gelerek onlara eğitim imkanı sunuyor ve aile ekonomilerine katkıda bulunmalarını sağlıyor.

Kadınlara giyim, nakış, halı-kilim dokuma, bilgisayar, el sanatları, keçe, kuaför, okuma-yazma, kreş, kuran-ı kerim, dikiş, spor, filografi, telkari, minyatür, kabak işlemeciliği, amigurumi, dekoratif el sanatları, teraryum, deri işleme, keçe aksesuarları, taş bebek, tezhip, tel kırma, Maraş işi el sanatları, çini işlemeciliği, mozaik, sedef kakma, İngilizce, Arapça, çocuklar için kuran-ı kerim, trikotaj, yağlı boya, moda tasarımı, iğne oyası ve kitre bebek gibi birçok alanda kurslar veriliyor.

Başarılı olan kadınlar ilerleyen dönemlerde çeşitli desteklerden faydalanarak kendi işyerlerini kurma ve kendi işlerinin patronu olma imkanı elde ediyor. Merkezlere çocuklarını da getirebilen kadınlar, kurslara katılarak hem hayat boyu öğrenme faaliyetlerini sürdürüyor hem de çocukları eğitmenler eşliğinde keyifli vakit geçiriyor.

Şanlıurfa'da ormanlık alanda yangın! Şanlıurfa'da ormanlık alanda yangın!

62632-45866-20231129033350

Şanlıurfa'nın Akçakale ve Birecik ilçelerinde bulunan kadın destek merkezleri de Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açıldı. Bu merkezlere gelen kadınlar ve genç kızlar çeşitli kurslara katılarak farklı eğitimler alıyor. Kimi kadınlar okuma yazma öğrenirken, öğrenciler bilgisayar kurslarıyla kendilerini geliştirme imkanı buluyor.

Kadın destek merkezlerinin sağladığı olanaklarla güvenle merkezlere gelen Şanlıurfalı kadınlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'e hayatlarına dokunduğu ve hayallerini gerçekleştirmelerine imkan tanıdığı için teşekkürlerini iletiyor. Bu merkezler, kadınlara umut olmaya devam ediyor ve toplumda kadınların güçlenmesine katkı sağlıyor.

Kaynak: (Haber Merkezi)