Şanlıurfa'da İki Grup Arasındaki Silahlı Kavgada 4 Kişi Yaralandı Şanlıurfa'da İki Grup Arasındaki Silahlı Kavgada 4 Kişi Yaralandı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, tarım projeleriyle bölgenin tarımsal potansiyelini artırmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, 250 dekarlık alana ekilen mısırların hasadı başladı.

Lazer teknolojisiyle yapılan ekimlerde, Sıcak İklim Tahıllarından olan Danelik Mısır çeşidi kullanıldı ve istenilen boya ulaşan bitkiler yetiştirildi. Ziraat mühendislerinin gözetiminde gerçekleştirilen tarım çalışmalarında, sıcak iklim koşullarına dayanıklı mısır çeşitleri başarılı bir şekilde yetiştirildi ve hasat için biçerdöverler tarlaya indi.

250 dekarlık alanda yapılan deneme çalışmasında farklı tohum ve gübre uygulamaları gerçekleştirildi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Harran'ın verimli topraklarında yapılan çalışmalarla ürün çeşitliliğini artırmayı hedefliyor. Ziraat mühendisleri tarafından gözetim altında gerçekleştirilen tarla çalışmalarında, beklenenden yüksek bir rekolte elde edildi.

46582-22174-20231116060504

(Haber Merkezi)