Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, 63 Balıklıgöl hattında yaşanan yoğunluk ve Balıklıgöl bölgesindeki yol kenarlarına park yapılması nedeniyle vatandaşlardan gelen taleplere karşı birebir anket çalışması yaptı. Ankette, 63 hattının ücretsiz devam edip etmemesi ve parkomat ücretlerinin ne kadar olması gerektiğine yönelik sorular yöneltildi.

Ankete katılan Sarayönü Caddesi üzerinde bulunan yaklaşık 250 iş yeri işletmecisi, 63 Balıklıgöl hattının ücretsiz olmasından memnun olup olmadıklarını belirtti. Ücretsiz uygulamanın kaldırılmasını isteyen vatandaşlara ise biniş ücretlerinin ne kadar olması gerektiği soruldu.

Parkomat ücretleri nasıl olmalı?

28087-94256-20231120045936

Ankette ayrıca yol kenarında park eden araçlarla ilgili de sorular soruldu. Bazı vatandaşlar ücret tarifesinin artırılmasıyla yol kenarına parkların azalacağını ifade ederken bazı vatandaşlar da ilk 15 dakikanın ücretsiz olması daha sonraki saatler için ek ücretin getirilmesi gerektiğini belirttiler.

Şanlıurfa'da 11 Kişi Hayatını Kaybetti! Şanlıurfa'da 11 Kişi Hayatını Kaybetti!

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, anket sonuçlarını değerlendirerek, ulaşım ve park sorunlarına çözüm üretmek için çalışmalarını sürdürecek.

Öte yandan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, kente kazandırdığı trambüslerin tanıtım töreninde 63 Balıklıgöl hattının bir yıl süreyle ücretsiz hizmet vermesini kararlaştırmıştı.

 

(Haber Merkezi)