Diyarbakır'da sabah saatlerinde yoğun bir şekilde etkisini gösteren sis, kent yaşamını olumsuz etkiliyor. Özellikle Diyarbakır-Şanlıurfa Karayolu ve çevredeki bölgelerde görüş mesafesi önemli ölçüde azaldı.

Sabahın erken saatlerinde başlayan sis, Diyarbakır-Şanlıurfa Karayolu üzerinde araç sürücülerinin süratlerini düşürmelerine neden oldu. Görüş mesafesinin yer yer 30 metreye kadar düştüğü gözlendi. Sis oranının en yoğun olduğu bu yol güzergahında araç sürücüleri, sis farlarını ve dörtlülerini kullanarak ilerlemeye çalıştı.

Şanlıurfa’da belediye personeli cami avlusuna çuval dolusu kedi bıraktı Şanlıurfa’da belediye personeli cami avlusuna çuval dolusu kedi bıraktı

Diyarbakır'ın merkez Kayapınar ilçesinde ise hava durumu raporlarında sisli bir havanın hakim olduğu belirtildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tahminlerine göre, hava sıcaklığı 13 derece olarak ölçülürken nem oranının yüzde 99 olduğu ifade edildi.

Yoğun sisin etkisiyle trafiğin aksadığı Diyarbakır-Şanlıurfa Karayolu, sürücülerin dikkatli olması gereken bir nokta haline geldi. Yetkililer, sürücülerden yavaş ve emniyetli bir şekilde seyretmelerini, sis farlarını kullanmalarını ve uygun mesafelerle araç takip etmelerini öneriyor.

(İLKHA)