Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde gerçekleşen toplantıya katılan Halk Eğitim Merkezi müdürleri, iş görüşmelerinin ardından doğal güzellikleriyle ünlü Takoran Vadisi'ni ziyaret etti. Şanlıurfa Hayat Boyu Öğrenmeden Sorumlu Şube Müdürü Kenan Yada başkanlığında düzenlenen toplantıya, 13 ilçenin halk eğitim merkezi müdürleri katıldı.

Toplantıda, merkezlerde düzenlenen kurslar, kursiyerler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişi gerçekleştirildi. Toplantının ardından müdürler, ilçenin tarihi mekanlarını gezerken, özellikle doğa harikası olarak bilinen Takoran Vadisi'ni de ziyaret etti.

Takoran Vadisi, sonbaharda görsel bir şölen sunarak doğal renk cümbüşüyle dikkat çekiyor. Şanlıurfa Halk Eğitim Merkezi Hayat Boyu Öğrenmeden Sorumlu Şube Müdürü Kenan Yada, Takoran Vadisi'nin doğal güzelliklerine hayran kaldığını belirterek, "Takoran Vadisi, sonbaharda oldukça güzel bir havaya sahip ve mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Tarihi ve kültürel dokusuyla öne çıkıyor ki insanın ufkunu açıcı bir tarafı olduğunu da görüyoruz. Turizm potansiyeli de oldukça yüksek bir bölge" dedi.

Şanlıurfa'da kaçak iki ton balık ele geçirildi Şanlıurfa'da kaçak iki ton balık ele geçirildi

AA-20231129-33058773-33058766-SANLIURFADA_HALK_EGITIM_MERKEZI_MUDURLERI_TAKORAN_VADISINI_GEZDI-min

Toplantıya katılan diğer müdürler de Takoran Vadisi'nin doğa harikası olduğunu vurgulayarak, misafirlerine bu güzellikleri tanıtmaktan memnuniyet duyduklarını ifade ettiler. Siverek Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mahmut Kışlar, "Takoran Vadisi'nin saklı cennet olarak kabul gördüğünü belirterek, "Gelen misafirlerimize güzel bir tur düzenleyip tekne ile Takoran Vadisi'ni tanıttık. Takoran Vadisi her mevsim ayrı bir güzellik sunuyor. Bu mevsimde vadide sonbaharın tüm renklerini görebilirsiniz" şeklinde konuştu.

Kaynak: AA