İşgal rejimine dolaylı veya doğrudan ekonomik destek sağlayan markalara karşı Türkiye genelinde bir boykot çağrısı büyük bir önem kazanıyor. Vatandaşlar, bu boykotun işgal rejiminin ekonomisini sarsabileceğine inanıyor ve harekete geçiyor.

Son günlerde işgal ordusuna destek açıklaması yapan bazı firmalara yönelik tepkiler hızla artıyor. Vatandaşlar, işgal rejimine destek veren markalara karşı birlik olup boykot çağrısı yapıyor.

Özellikle işgal rejimi mallarının boykot edilmesi konusu büyük bir önem taşıyor. Bu noktada, işgal rejimine destek veren bazı firmaların ürünlerinde yüzde 70'e varan indirimlere gittiği gözlemleniyor.

Şanlıurfa'da Gösteri ve Yürüyüşler 4 Gün Süreyle Yasaklandı Şanlıurfa'da Gösteri ve Yürüyüşler 4 Gün Süreyle Yasaklandı

Şanlıurfa halkı, işgal rejiminin can damarının ekonomi olduğunu vurgulayarak, yerli malların tercih edilmesi çağrısında bulunuyor. "Yahudi malından uzak duralım" diyen vatandaşlar, yapılan boykotların işgal rejimini çökerteceğine inanıyor.

Ömer Altundağ isimli bir vatandaş, boykotların Yahudilerin ekonomisini çökerteceğini ifade ederek, şunları dedi;

 "Onların mallarını almazsak, evlerimizde kullanmazsak ekonomileri çökecek. Onların hayatı ekonomidir. Ekonomilerine güvenip Müslümanlara saldırıyorlar. Onların mallarını boykot edelim derken yerli malların fiyatı da ikiye üçe katlamasın. Nasıl ki Yahudilerin malları yüzde 50'ye düşmüşse yerli mallar da yüzde 25 indirim yapsınlar ki insanlar yerli üretime yönelsin. 1 lira dahi olsa almayalım, Yahudi malından uzak duralım. Gazze'de yaşanan zulümler yarın bizim başımıza da gelebilir." 

Halil Dişli ise yerli malların tercih edilmesi gerektiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Boykot çok önemli. Onların can damarı ekonomidir. Hayber'in Fethi'nde fetih uzuyor. Atılan oklar geri geliyor. Resulullah'ın stratejisini söyleyerek 'Gidin hurma ağaçlarını kesin.' Ağaçlar kesilince Yahudiler dışarı çıkıyor. Yahudi menşeili malların terk edilmesi ve yerli malların daha çok kullanılması için yerli malların daha kaliteli ve albenisi çok olmalı. Banka hesaplarımızı Troy yapmalıyız. Müşteri hizmetlerini arayarak yapabiliriz. Diğer türlü giden kartlar siyonistlerin ağababalarına gidiyor. Gazze'deki görüntüleri gördüğüm zaman Müslüman olan değil insan olan, vicdanı olan herkes dayanamaz. Elimizden ne geliyorsa yapmamız lazım. Her iman sahibinin elinden geleni yapması lazım."

Cemal Bozkurt ise vatandaşlara siyonist malı tüketmeme çağrısı yapıp, "Boykot olarak İsrail malını hiç kullanmamak lazım. İsrail çoluk çocuğa böyle kıydıktan sonra mallarında da her şey olabilir. Alınan her mal Filistin'e mermi, silah ve bomba olarak gidiyor. Vatandaşlara İsrail malı tüketmeme çağrısı yapıyorum. Yerli malı tüketin. Onlara para gitmesin çünkü onlar ABD uşağıdır." şeklinde konuştu.

Halil Oruç ise boykot konusunda hassas olunması gerektiğine dikkat çekerek, "Boykot konusunda Türkiye olarak hassas davranmamız lazım. Filistinli kardeşlerimize gereken desteği yapıp İsrail ve ABD ürünlerini almamalıyız. Şanlıurfa Peygamberler Şehri olduğu için bilhassa Urfalıların biraz daha dikkat etmeleri lazım. Onların tüm ürünlerini almamalıyız. Gereken tedbirleri devletin almasını isteriz." şeklinde konuştu.

(İLKHA)