Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'nin heyecanı, 2023-2024 sezonunda tüm hızıyla başlıyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, bu heyecanın ilk karşılaşmasına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Rakip ise Türk sporunun önemli temsilcilerinden Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı.

Toplam 18 takımın yarışacağı bu sezonda, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, ligin ilk maçında Galatasaray'ı konuk edecek. Kendi evlerinde oynayacak olmanın avantajıyla antrenmanlara hız kesmeden devam eden Şanlıurfa ekibi, sıkı bir hazırlık programıyla sahaya çıkmaya kararlı.

Takımın Kulüp Başkanı Serdar Yıldırım, konuyla ilgili şunları söyledi:

Şanlıurfa’da 3 Bin 26 Sürücüye Ceza Şanlıurfa’da 3 Bin 26 Sürücüye Ceza

77401-86954-20231026090619

"2023-2024 sezonu için hazırlıklarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Geçtiğimiz sezon, 6 Şubat depremleri nedeniyle ligden çekilmek zorunda kalmıştık ve bu sezonun heyecanını bir öncekinden daha fazla yaşıyoruz. Galatasaray gibi güçlü bir rakiple karşılaşacağız, ancak unutmayın ki biz ev sahibiyiz. Hedefimiz, bu müsabakadan galip ayrılarak önemli puanlar kazanmak."

Takım Antrenörü Mehmet Garip Aksu ise takımın Galatasaray ile oynayacağı önemli müsabakaya dikkat çekerek, "Hafta sonu, sezonun ilk maçında Galatasaray ile kozlarımızı paylaşacağız. Antrenmanlarımız tüm hızıyla sürüyor ve bu müsabakaya tüm halkımızı davet ediyoruz" dedi.