LGS öğrencilerine ücretsiz deneme sınavı düzenlendi LGS öğrencilerine ücretsiz deneme sınavı düzenlendi

Umut Kervanı Temsilciliğine gelen ihtiyaç sahipleri, Umut Marketten ihtiyacı olan gıda ve temizlik malzemesini aldı.

Hayırseverler ile ihtiyaç sahibi aileler arasında köprü vazifesi gören Umut Kervanı, hayırseverlere çağrıda bulundu.

“Bütün hayır sahiplerinden destek bekliyoruz”

Mahmut Çelik1

Şanlıurfa Umut Kervanı Derneği Başkanı Mahmut Çelik, fakir ve muhtaç ailelerimiz ilk iftar ve sahurunu hayır sahiplerinin yardımıyla yapmalarını istediklerini belirterek,

“Umut Kervanı olarak Şanlıurfa’da Ramazan ayından önce hazırlığımızı yaptık. Üç aylardan yüzlerce fakir, yetim ve muhtaç ailelerimizi çağırarak yardımda bulunduk. Ailelerimiz Umut Kart’la Umut Marketimizde evde ihtiyacı olan eşyayı alıp götürdüler. Ramazan ayından bir hafta önce dağıtımlarımıza başladık. Amacımız fakir, yetim ve muhtaç ailelerin, hayır sahiplerinin yapmış olduğu yardımlarla ilk iftar ve sahurlarını açmaktı. Yüzlerce aileye yardımda bulunduk. Ramazan ayında da yardımlarımız devam ediyoruz. Bin 500 ihtiyaç sahibi ailemiz var ve hepsine yardım ulaştırmaya çalışacağız. Bu konuda bütün hayır sahiplerinden destek bekliyoruz. Hayır sahipleri bizlere destek verdikçe fakir, yetim ve muhtaç ailelere yardım ulaştıracağız inşallah.” şeklinde konuştu.

“Hayırların katlandığı bu mübarek ayda herkesi hayra davet ediyoruz”

Whatsapp Image 2024 03 28 At 11.47.32Hayır sahiplerine seslenen Çelik,

“Allah’ın izniyle hayır sahiplerimiz gelip Umut Marketimizi görürse bizim eksik olan eşyalarımızı kendileri de tamamlayabilirler. Ya da bizimle gelip fakir ve yetim ailelere Umut Kart verebilirler. Bu vesile ile bütün hayır sahiplerini Umut Market’e davet ediyoruz. Malum önümüz Ramazan Bayramıdır. Yüzlerce fakir, yetim ve muhtaç aile bizden elbise bekliyor. Bu konuda da bir çalışmamız var. Umut Market içerisinde giyim ve ayakkabı reyonlarımızda mevcut. Yüzlerce yetim ve muhtaç çocuğumuzu da buraya getirip giydireceğiz inşallah. Bu konuda hayır sahiplerinden destek bekliyoruz. Onlar bize destek verdikçe bizde daha çok yetim ve muhtaç çocuklara ulaşacağız. Bu konuda herkese teşekkür ediyorum. Hayırların katlandığı bu mübarek ayda herkesi hayra davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 03 28 At 11.47.33

Muhabir: MEHMET MEKİ AKGÜL