Hindistan’ın Madhya Pradesh eyaletinde kaçak işletilen bir havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi. Patlamada 11 kişi yaşamını yitirdi, 65 kişi de yaralandı. Patlama çevrede büyük hasara neden oldu.

Kaçak fabrikada korkunç patlama

Hindistan’ın Harda bölgesinde bulunan ve kaçak olarak faaliyet gösteren bir havai fişek fabrikasında bugün yerel saatle 11.00 sıralarında korkunç bir patlama yaşandı. Patlamanın nedeni henüz bilinmezken, fabrikada çalışan ve yakınlarda bulunan çok sayıda kişi hayatını kaybetti veya yaralandı. Patlamanın sesi kilometrelerce uzaklıktan duyuldu.

Rusya’dan Afrika’ya 200 Bin Tonluk Tahıl Yardımı Rusya’dan Afrika’ya 200 Bin Tonluk Tahıl Yardımı

Ölü ve yaralı sayısı artabilir

Patlamada ilk belirlemelere göre, 11 kişi hayatını kaybetti, 65 kişi de yaralandı. Yaralılar çevredeki hastanelere kaldırıldı. Yaralıların durumunun ciddiyetine göre ölü ve yaralı sayısının artabileceği belirtildi. Patlama sonucunda çevredeki 60 evde de hasar meydana geldi. Yakınlarındaki araçlar da alev aldı. Patlama nedeniyle bölgede 100 ev tahliye edildi. Olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Söndürme ve kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Kaynak: (İLKHA)