Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Akçakale yolu üzerinde bulunan sulama ve tahliye kanallarındaki çalışmaları gözlemlemek üzere ziyaret gerçekleştirdi. Vali Şıldak, kent merkezine dönüşünde yol güzergahında bulunan tahliye ve sulama kanallarında devam eden çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Kış mevsimi yaklaşırken, Devlet Su İşleri 15. Bölge Müdürlüğü tarafından tahliye kanallarında genişletme ve temizleme çalışmaları başlatılmıştır. Vali Şıldak, yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, olası sel ve su baskınlarına karşı önlemlerin alındığını belirtti ve çalışmaların hızlandırılması talimatını verdi.

Urfa’da 3 kilogram 900 gram skunk ele geçirildi Urfa’da 3 kilogram 900 gram skunk ele geçirildi

Ayrıca, Mardin yolu üzerinde bulunan ana sulama kanalı, köprü ve bentler de Vali Hasan Şıldak tarafından incelendi. Vali Yardımcısı Erinç Demir, Akçakale Kaymakamı Onur Şan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran ve DSİ 15. Bölge Müdürü Ali Naci Kösali de Vali Şıldak'a eşlik etti.

7287a0c8-e96e-4329-9241-405fe67b51db

Şanlıurfa Valisi Şıldak'ın sulama kanallarındaki incelemesi, su kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması, sel ve su baskınlarına karşı önlemlerin alınması açısından önem taşıyor.

(Haber Merkezi)