Türkiye’de ve dünya genelinde en çok tercih edilen otomobil modellerinden biri olan Volkswagen Passat, artık yerini bambaşka bir modele bırakabilir! Volkswagen Binek Araç Genel Müdürü Gino Bottaro, Türkiye’de satışa çıkarılacak olan Jetta ve Passat üretiminden vazgeçtiklerini açıkladı. 2024 yılında Volkswagen, elektrikli modeli olan ID.7 aracı ile piyasada yer alacak. Bottaro, bu modeldeki araçlara ilginin giderek arttığını belirtti.

Çiftçilere 88 Milyon Liralık Tarımsal Destek Ödemesi Çiftçilere 88 Milyon Liralık Tarımsal Destek Ödemesi

Gino Bottaro yaptığı açıklamalarda, son birkaç yıl içerisinde sedan tipi otomobillerin satışında düşüş yaşandığını dile getirdi ve Türkiye otomobil piyasasında oluşan krizin de bu duruma neden olan etkenler arasında yer aldığını ifade etti. Açıklamasında Jetta ve Passat üretiminden vazgeçtiklerini duyuran Bottaro, elektrikli model için müjdeyi verdi. Bu gelişme, Şanlıurfa caddelerinde artık Passat yerine ID.7 elektrikli modelin dolaşacağı anlamına geliyor! İşte detaylar…

PASSAT YERİNE ID.7 GELEBİLİR!

mceu_428872381681399370014

Türkiye genelinde ve Şanlıurfa’da en çok tercih edilen otomobil modellerinden biri olan Passat ve Jetta araçlarının yanı sıra Türkiye’de artık Volkswagen’in yeni modelleri de yer alacak. Gino Bottaro, SUV model araçların artık Türkiye piyasasında yer alacağını dile getirdi. Sabah’ta yer alan haberde, Volkswagen’in elektrikli modellerde Türkiye pazarında satışları hedeflediği belirtildi.

SEDAN ARAÇ SATIŞLARINDA YÜKSELİŞ ÖNGÖRÜLÜYOR

Volkswagen’in 2024 yılında satışa çıkaracağı yeni elektrikli aracı ID.7, sedan pazarının tekrar yükselişe geçmesini sağlayabilir. Boratto, artık daha küçük dizel motorlara sahip sedan araçların piyasada yer aldığını ifade etti ve açıklamasında, “2018 yılından itibaren Jetta ve Passat olmak üzere iki ana modeli kaybettik. Bu iki modelin Türkiye pazarındaki payı yüzde 7,2 civarındaydı” dedi.

Volkswagen’in yeni elektrikli modeli ID.7’nin yüzde 10’luk ÖTV diliminde yer alması halinde sedan pazarının da yeniden yükselişe geçebileceği belirtildi. ID.7 modelinin, Passat kadar çok satış yapabileceği ifade ediliyor.

Kaynak: (Haber Merkezi)